Kullanım Şartları

Yasal Uyarıdır : https://www.gezilecek-yerler.com sitesinde yer alan seyahat bilgileri, tavsiye ve yorumlar yazarın kişisel deneyimlerini yansıtmaktadır. Seyahat danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan tavsiye ve yorumlar tavsiyede bulunan ve yorum yapanların kişisel deneyimlerine dayanır. Buradaki görüşler sizlerin seyahat tercihlerinize ve kişiliğinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada bulunan bilgilere dayanılarak seyahat için karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bununla beraber gerek site içindeki, gerekse site için kullanmış olduğumuz kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitede bulunan bilgilerin kullanılması sonucunda okuyucuların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, maliyetlerden, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı https://www.gezilecek-yerler.com yönetimi ve yazarları sorumlu değildir.

Kullanıcı Sözleşmesi

1. Giriş

https://www.gezilecek-yerler.com internet sitesine hoş geldiniz. https://www.gezilecek-yerler.com, size Türkiye’nin gezilecek yerlerini bildiren bir seyahat sitesidir.

https://www.gezilecek-yerler.com, web sitesine girdiğiniz andan itibaren, işbu Kullanıcı Sözleşme’sinin (“Sözleşme”) bütün şartlarını, eksiksiz bir şekilde kabul etmiş sayılırsınız. Bu Sözleşme’nin bütün maddeleri, bütün kullanıcıları bağlayıcıdır.

 

Site’ye her girişinizde sözleşmeyi onaylamanız gerekmektedir. Eğer bu onaylama işlemini her seferinde yapmak istemiyorsanız Siteye üye olabilirsiniz. Sitemize üye olan her kişi, üyeliği süresince sözleşmenin tamamını kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Üye girişi yapmadan Sitede bulunulduğu sürece, Siteye her erişimde Sözleşme onaylanmak zorundadır.

Sözleşme onayını kolaylaştırmak adına, sabit bir internet protokolü numarasından (“IP”) giren ve Sözleşmeyi bir sefer onaylayan herkes, aynı IP üzerinden Siteye ilk girişten 24 saat süresince sözleşmeyi kabul etmiş sayılır. Bu süre zarfında tekrardan bağımsız erişimler sırasında Sözleşme onayı gerekmez. Ancak farklı IP üzerinden erişimde, normal şekilde onay gerekecektir.

Sözleşmeyi onaylamamanın veya es geçmenin yolları bulunsa bile, işbu sözleşme Sitede bulunulduğu ve/veya Site üzerinde herhangi bir işlem yapıldığı her an yürürlüktedir. Siteyi kullanan her kullanıcı, Sözleşmeyi onaylamasa dahi kabul etmiş sayılır. Bu yükümlülükten çekinecek kişilerin siteyi kullanmaması tavsiye edilir.

Eğer İnternet Sitemizden tam olarak faydalanmak istiyorsanız, lütfen resmi, kayıtlı üye (“Üye”) olunuz ve işbu Sözleşmeyi onayladığınızı kayıt işleminiz (“Kayıt”) sırasında belirtiniz.

Bu Sözleşme, İnternet Sitesinin ve verdiği hizmetler (“Hizmet”) dahilindeki üyeliğinizin ve üyelik dışı erişimlerinizdeki kullanımlarınızın yasal kullanım koşullarını belirtmektedir ve https://www.gezilecek-yerler.com, Yönetim Birimi tarafından önceden bildirimde bulunmaksızın üzerinde değişiklikler yapılabilir, var olan maddeler çıkarılabilir, fazladan maddeler eklenebilir. Bu tür değişiklik ve güncellemeler, https://www.gezilecek-yerler.com, tarafından sitede yayınlandığı andan itibaren geçerli sayılacaktır. Bu Sözleşme, https://www.gezilecek-yerler.com, sitede yayınlanan içerik, bu içeriğin yasal koruması, https://www.gezilecek-yerler.com, Gizlilik Politikası ve İnternet Sitesi ile ilgili her türlü duyurunun makul kullanım ilkelerini kapsar.

2. Uygunluk

İnternet Sitesini kullanmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Siteye üye olmanın yasaklandığı yerlerde yapılan kayıtlar geçersiz sayılacaktır. Bu İnternet Sitesini kullanarak, bu Sözleşmeye taraf olabilecek ve bu Sözleşmenin tüm hüküm ve şartlarına riayet edebilecek hak, izin ve dirayete sahip olduğunuzu beyan ve tekeffül etmiş olursunuz.

3. Hüküm

Bu Sözleşme İnternet sitesini kullandığınız, site dahilinde bulunduğunuz, Üye olduğunuz ve/veya Site dahilindeki her türlü yazılı ve görsel metin, fotoğraf, video ve diğer paylaşımları ve girdileri (müşterek olarak “İçerik”) Site dahilinde ve haricinde kullandığınız, paylaştığınız ve/veya herhangi bir şekilde bu İçerik ile etkileşime geçtiğiniz müddetçe tamamen, bütün madde ve içeriğiyle birlikte yürürlükte kalacak ve geçerli sayılacaktır. https://www.gezilecek-yerler.com,, üyeliğinizi çeşitli sebeplerden dolayı iptal edebilir. Üyelik iptal edildikten sonra bile,https://www.gezilecek-yerler.com,, İnternet Sitesinin veya ilgili herhangi bir materyalin dahil olduğu bütün durum ve mevzularda işbu Sözleşme yürürlükte kalacaktır. İnternet Sitesini kullanan her kullanıcı, bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.

4. Kullanım, Sorumluluklar ve Haklar

Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımlar kullanılamaz, faaliyetler yapılamaz, yapılmaya çalışılamaz ve veritabanı üzerindeki bilgiler silinemez, değiştirilemez. Siteye yönelik olarak yürütülecek, zorla veya aldatma yoluyla uygulanacak bütün internet korsancılığı (“hack”) işlemleri yasalarca ve işbu Sözleşme tarafından kesinlikle yasaktır ve buna yönelik her çaptaki girişimde veya durumda konu ve kişilerle ilgili yasal süreç derhal başlatılacaktır.

Üye hesabını başkasıyla paylaşmamak, başkasına devretmemek, hesabına erişim bilgilerinin ve hesabının güvenliğini tehlikeye atacak herhangi bir işlem yapmamakla yükümlüdür. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması veya bunların üçüncü kişiler tarafından çalınması ve/veya kötü niyetle kullanılması durumundan ve bu kullanımların her türlü sonucundan doğrudan üye sorumludur. Üye, bu kullanımlar bakımından https://www.gezilecek-yerler.com,’un hiçbir sorumluluğu olmadığını, https://www.gezilecek-yerler.com,’a karşı hiçbir suçlama ve tazminat talebi yöneltemeyeceğini kabul etmektedir. https://www.gezilecek-yerler.com,’un bu tür usulsüz kullanımları yapan kişilerin kimliklerini tespit yükümlülüğü de bulunmamaktadır. Böyle bir durumda, ne tür bir tavır alınacağına karar verme hakkı https://www.gezilecek-yerler.com,’a aittir. Üyenin, böyle bir kullanım olması halinde, vakit geçirmeksizin https://www.gezilecek-yerler.com,’a haber vermesi gerekmektedir. Aynı şekilde üye, internet ortamında bir başkasının IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve sair bilgileri kullanamayacağı gibi, diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük üyeye aittir.

Üyenin, site aracılığıyla beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Site, siyasi ve dini propaganda amaçlı görüş ve bildiri yayınlanması için kullanılamaz, sitede haksız rekabete yol açan ve ilgilinin kişisel ve/veya ticari itibarını zedeleyecek tarzda hiçbir davranış veya yorumda bulunulamaz ve sitede toplumun zararına olabilecek ya da genel ahlaka ve yasalara aykırı herhangi bir amaç güden etkinlik ve telkinlerde bulunulamaz. Belli bir politik görüşü baskıcı ve saldırgan bir şekilde destekleyici, hakaret, tehdit, taciz amacı taşıyan söz ve tasarruflarda bulunulamaz. Bu bakımdan üye, T.C. Anayasası, Türk Ceza Kanunu ve diğer kanunlar kapsamında suç sayılan veya tazminat gerektiren kamu güvenliği, milli birlik ve beraberliği bozucu, genel ahlaka, kamu menfaatine ve temel hak ve özgürlüklere aykırı, eylem, yazı, video, fotoğraf, slogan, resim, karikatür, çizgi, söz, şarkı, melodi, yorum gibi hususların site aracılığıyla paylaşılamayacağını bildiğini, aksi şekilde davranması durumunda kendisinin bizzat sorumlu olacağını peşinen kabul eder.

Üye, https://www.gezilecek-yerler.com, yetkililerinin bu nedenle muhatap olacağı her türlü talebi karşılamakla ve ödemek zorunda kalacağı para cezaları dahil her türlü tazminatı https://www.gezilecek-yerler.com, yetkililerine ödemekle yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu kapsamda üye, ifşa edilen düşünce, eylem, yazı, video, fotoğraf, slogan, resim, karikatür, çizgi, söz, yorum gibi materyalin niteliğinden ve içeriğinden resmi kurum, kuruluşlar, üçüncü kişiler yanında https://www.gezilecek-yerler.com,’a, ortaklarına ve yöneticilerine karşı da münferiden sorumludur.

Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin İnternet Sitesini kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Verileri yanıltıcı hile girişimlerinde bulunamaz. Üye, diğer üyelerin özel, gizli programlarına, dosyalarına, bilgilerine ya da benzer nitelikte içeriğe sahip alanlarına izinsiz olarak ulaşmamayı, bunları kullanmamayı kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde üyeliği sonlandırılacağı gibi bunlardan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir.

https://www.gezilecek-yerler.com, ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve https://www.gezilecek-yerler.com, tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden https://www.gezilecek-yerler.com, sorumlu tutulamaz.

Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, üye tarafından İnternet Sitesi üzerinden her zaman yapılabilir. Üyeliğini sonlandıran kullanıcının siteye sonlandırdığı üye profili ile giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder. Ancak kişi tekrar üye olmak istediğinde, ilkinden bağımsız yeni bir üyeliği her zaman oluşturabilir. Sözleşmenin üye tarafından sonlandırılması, üyenin sağlamış olduğu içeriğin sistemden çıkartılması veya görünmez hale getirilmesi anlamına gelmeyeceği gibi, https://www.gezilecek-yerler.com,’un bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Üye dondurarak iptal ettiği üyeliğini, https://www.gezilecek-yerler.com,’a mevcut elektronik-postası ve şifresi ile giriş yaparak tekrar başlatabilir. Bu durumda, üyeliğini başlattığı andaki geçerli sözleşmedeki şartları kabul etmiş sayılır.

https://www.gezilecek-yerler.com, ya da üyenin kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı https://www.gezilecek-yerler.com, silip silmemekte serbesttir, üye veri tabanında saklanan veya silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. Verdiğiniz bilgiler https://www.gezilecek-yerler.com, tarafından veri amaçlı kullanılabilir. Hizmetin özü icabı, üyenin sağladığı içeriğin bir kısmı veya tamamı sitede, diğer üyelerin hizmeti aksamadan veya bütünüyle almalarını temin etmek için görünür halde kalabilir. Aynı şekilde hizmetin özü icabı, üyenin, sunduğu içeriği üyeliği sırasında siteden geri çektiği haller haricinde, sözleşmenin üye tarafından sonlandırılması veya üyeliğinin dondurulması durumlarında dahi, söz konusu içerik geri dönülemez olarak https://www.gezilecek-yerler.com, veri tabanına işlenmekte olduğundan, https://www.gezilecek-yerler.com,’un işbu madde kapsamındaki içerikle ilgili oluşmuş olan tüm hakları aynen devam eder.

https://www.gezilecek-yerler.com,, bu sitede ziyaretçilere bilgi sağlamak ve kolaylık sağlamak amacı ile veya değişik sebeplerle link verdiği (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar), tanıtımını veya reklamını yaptığı sitelerin içeriğinden veya bu sitelerin sahibi gerçek kişi veya tüzel kişilerin sağladığı hizmetlerden, veya sattığı ürünlerden sorumlu değildir, bunlarla ilgili riskler ziyaretçilere aittir.

Sitenin belirli yerlerinde, bölüme özgü farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen ilgili kuralları kabul etmiş sayılır. https://www.gezilecek-yerler.com,’da paylaşılan bilgilerin kullanımından doğacak her türlü sorumluluk kullanan şahıslara aittir. Üyenin sunulan hizmet ile ilgili bir çekince duyması durumunda, hizmetten faydalanmayı hemen durdurması ve bu sözleşmeyi uygun şekilde sonlandırması gerekir.

Hizmet‘in özü icabı, https://www.gezilecek-yerler.com,, sitede üyeler için belirlenmiş profillerde üye profiline ait varsayılan ayarları, üyeye ait gizlilik seçenekleri de dahil ve fakat bunlarla kısıtlı olmamak üzere, sitedeki tüm değişken veya varsayılan ayarların hepsini veya bir kısmını üyeye bildirmeksizin değiştirebilir. Bu değişiklikleri takip etmek üyenin sorumluluğundadır.

Üyeler, https://www.gezilecek-yerler.com,’un kullanıma açtığı alanlarda, ilgili bölgelerde verilen yönergelere uymak şartıyla içerik hazırlayabilirler. Bu içerikler, mutlaka https://www.gezilecek-yerler.com, Yönetim Ekibi tarafından kontrol edildikten sonra onaylanıp onaylanmayacağına karar verilecektir. https://www.gezilecek-yerler.com, Yönetim Ekibi, hiçbir gerekçe göstermeksizin gönderilen iletileri reddetme ve/veya silme hakkına sahiptir. Yönetim’in uygun görüp, onayladığı içerikler, sizin belirttiğiniz gizlilik koşullarınca açık isminiz, kullanıcı adınız veya anonim olacak şekilde eklenecek ve tüm Kullanıcılar tarafından görünür olacaktır. İnternet Sitesi’ne bir girdi gönderdiğiniz anda, girdiğinizin bütün telif ve kullanım haklarını https://www.gezilecek-yerler.com,’a devretmiş sayılırsınız ve üzerinde herhangi bir hak iddia edemezsiniz. https://www.gezilecek-yerler.com,, eğer ki isminizin açık olmasını tercih ettiyseniz, bunu kendi ürünü gibi lanse etmeyip, adınızı girdi sahibi olarak açıkça göstereceğini beyan eder; ancak güvenlik ve benzeri olumsuz durum doğurabilecek sebeplerle bunu uygulamayı reddetme hakkını saklı tutar.

5. Üye Bilgilerinin Kullanımı

Bu İnternet Sitesi sadece bireysel üyelerin kişisel kullanımı içindir ve herhangi bir ticari uğraş ile bağlantılı olarak kullanılamaz. Ticari kaygı güden hiçbir şirket, kurum ve kuruluş İnternet Sitesine üye olamaz.

İnternet sitesinin yasa dışı ve/veya izinsiz kullanımı, üyelerin e-posta adresleri veya başka iletişim bilgilerinin elektronik veya farklı yöntemlerle talep edilmeyen e-posta yollama amacıyla toplanması, İnternet sitesindeki Üye bilgilerinden izinsiz alıntı yapılması veya İnternet sitesine izinsiz link verilmesi olayları dikkatle incelenip araştırılacaktır ve gerekli yasal yollara başvurulacaktır, bunlar arasında sivil, cezai ve ihtiyati tashihler olabileceği gibi buna bir kısıt getirilmemiştir.

İnternet Sitesini ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) daha iyi hizmet verebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, içeriklerimizi zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile yalnızca  https://www.gezilecek-yerler.com, tarafından, şahsi bilgileriniz gizli kalacak şekilde kullanılmaktadır. Amacımız, sitenin sizin istediğiniz özelliklerde olmasını ve site gelişimini sağlamaktır. Kullanıcılar bu Sözleşme şartlarını kabul ederek siteyi kullanmaya başladıkları takdirde, bu tip bilgilerin istatistiki çalışmalar ve geliştirme çabaları için, yalnızca https://www.gezilecek-yerler.com, tarafından kullanılacağını kabul etmiş sayılırlar.

6. Sitedeki İçeriğin Mülkiyet Hakları

Kemal Kaya, İnternet Sitesi ve Hizmet üzerindeki tüm mülkiyet haklarının sahibi ve koruyucusudur. İnternet sitesinde https://www.gezilecek-yerler.com,’un ve lisans verenlerinin telifli eserleri, tescilli markaları ve diğer özel mülkiyet bilgileri bulunmaktadır. Genel kullanıma açık yerlerde veya yazılı erişim iznine sahip olduğunuz yerler dışındaki bilgileri kopyalayamaz, değiştiremez, yayınlayamaz, iletemez, dağıtamaz, uygulayamaz ve bu türden herhangi bir mülkiyet bilgisini ifşa edip satamazsınız.

Üye, İnternet Sitesi ve Hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile https://www.gezilecek-yerler.com,’un hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üyeye aittir.

7. Sitede Yayınlanan İçerik

https://www.gezilecek-yerler.com,’un her türlü içerik, fotoğraf veya profili (müşterek olarak “İçerik”) inceleyip silebileceğini ve bunların bu Sözleşmenin ihlalinde bulunduğunun tespitinin tamamen https://www.gezilecek-yerler.com’un kendi hükmü altında olduğunu anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. İhlaller, saldırgan veya yasadışı tavır ve içerikler ile diğer Üyelerin güvenliğini tehdit edecek, zarar verecek veya haklarını ihlal edecek şekilde olabilir.

Üyeliğiniz ve profiliniz sizi, bireysel olarak bir şahıs olan sizi tanıtmak ve sizin hakkınızda olmak zorundadır. Üyeliğiniz gerçek adınız ve soyadınız ile oluşturulmuş olması tavsiye edilir. Ayrıca kaydınız sırasında size sorulacak takma isminizi de sitenin her yerinde kullanabilirsiniz. Bu hizmetleri dilediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz. Gerçek bir bireyi temsil etmeyen isim ve soy isimle üye olunduğu tespit edildiğinde, üyeliğiniz sonlandırılabilir.

Hizmet üzerinde yayımladığınız veya ifşa ettiğiniz her türlü fotoğraf, yazı, video ve benzeri paylaşımdan (müşterek olarak “İçerik”) ve başka Üyelere yolladıklarınızdan (bundan sonra “girdi” olarak anılacaktır) münferit olarak siz sorumlusunuz. Bütün girdileriniz ve İçerikler, yasal bir zorunluluk oluştuğunda lehinizde ve/veya aleyhinizde kullanılabilecektir.

https://www.gezilecek-yerler.com’un genel kullanıma açık yerlerine İçerik eklediğinizde, https://www.gezilecek-yerler.com’a gayri kabil-i rücu olan, daimi, münhasır olmayan, tamamı ödenmiş bir dünya çapında kullanım hakkını bu gibi bilgi ve içeriği kullanma, kopyalama, uygulama, ifşa etme ve paylaşma, ve bu bilgi ve içerik kullanılarak ikincil ürünler hazırlama veya başka ürünler ile birleştirme için otomatik olarak bağışlarsınız ve bağışlamak için gerekli hakka sahip olduğunuzu beyan ve tekeffül edersiniz ve aynı zamanda yukarıda bahsi geçenler için gereken ikincil izinleri bağışlar ve yetkilendirirsiniz.

https://www.gezilecek-yerler.com, bu hükmü ihlal eden kimselere karşı soruşturma ve yasal işlem başlatma hakkını kendi karar yetkisi dahilinde saklı tutar, misal olarak ancak bunlarla kısıtlı olmayan durumlara, rahatsız edici iletilerin Hizmet üzerinden kaldırılması ve bu mütecavizlerin üyeliklerinin iptali verilebilir. https://www.gezilecek-yerler.com İnternet Sitesi içerisinde, üyelerin paylaşacağı her İçerik ve girdi, Yönetimin onayından geçmektedir. Dolayısıyla, her ne kadar sizi rahatsız edebilecek İçeriklere ve girdilere maruz kalma ihtimaliniz neredeyse hiç olmasa da, böyle durumlarla ilgili olarak gerçekleşebilecek (herhangi bir taraftan) herhangi bir zarara karşı bulunan haklarınızdan feragat etmiş olursunuz. Diğer Üyelerin İçerik ve girdilerinden, https://www.gezilecek-yerler.com sorumlu değildir ve herhangi bir şekilde suçlanamaz. İnternet Sitesinin bütün kullanıcıları bunu kabul etmiş sayılırlar.

Hizmeti Türkiye Cumhuriyeti dahilinde var olan tüm geçerli kanun ve yönetmeliklere uygun bir tavır ve tutum ile kullanmak zorunluluğunuz bulunmaktadır. Dolayısıyla kullanıcıların ve Üyelerin yükümlülükleri, yalnızca işbu Sözleşme ile sınırlı değildir. Sitedeki bütün İçerikler ve girdiler, Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yönetmeliklerinde bulunan maddelere uygun şekilde paylaşılmak zorundadır.

Hizmeti kullanarak diğer Üyelerin herhangi bir ürün veya hizmeti alıp satmalarına yönelik reklam ve taleplerde bulunamazsınız. Diğer üyelere zincirleme iletiler veya reklam e-postaları (spam-junk) yollayamazsınız. Her ne kadar https://www.gezilecek-yerler.com üyelerinin Web sitesi dışındaki davranış ve hareketlerini izleyip denetleyemiyor olsa da, Hizmet üzerinden elde edilen her türlü bilginin kullanımı ile başkalarını taciz ve rahatsız etmek, onlara zarar vermek ve onlardan bu şekilde istifade ederek kullanıcılardan izin ve rıza almadan reklam, talep ve alış veriş isteklerinde bulunmak da aynı şekilde buradaki kuralların ihlali kapsamına girmektedir.

8. Telif, Mülkiyet ve Fikir Hakları İlkesi

https://www.gezilecek-yerler.com’a ait ve/veya İnternet Sitesi’nde bulunan her İçerik, https://www.gezilecek-yerler.com’tan izin almaksızın, kullanılamaz, dağıtılamaz, basılamaz (müşterek olarak “kullanmak”, “kullanım”).

9. Sosyal Medya Bağlantıları

https://www.gezilecek-yerler.com’a ait İçeriklerin tamamı, bunlarla sınırlı olmamakla birlikte, Facebook©, Twitter©, Pinterest©, Instagram© ve benzeri sosyal medya (müşterek olarak “Sosyal Medya”) sitelerinde ve sayfalarında paylaşılabilir. Bu paylaşımların tamamı, işbu Sözleşme ile koruma altındadır ve işbu Sözleşmede bulunan her bir madde, https://www.gezilecek-yerler.com’un Sosyal Medya üzerinden yaptığı paylaşımlar için de tamamen geçerlidir.

Kullanıcılar ve Üyeler, Sosyal Medya üzerinden paylaştıkları bütün İçerikleri de, aslı gibi, üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan paylaşmak zorundadırlar. Eğer ki Sosyal Medya üzerindeki İçerikleri kendi şahsi kullanımlarına alacaklarsa ve kendi ağları üzerinden, yeniden paylaşacaklarsa referanslarında https://www.gezilecek-yerler.com’a ait ilgili URL’yi ve “https://www.gezilecek-yerler.com” ismini kaynak olarak göstermek zorundadırlar. Bu tip kullanımlara, Facebook© sayfalarının kendi bilgi arşivlerine https://www.gezilecek-yerler.com’a ait İçeriklerin kopyalanıp yapıştırılmak suretiyle eklenmesi dahil olduğu gibi, referans gösterilmesi gereken kullanım türleri bununla sınırlı değildir.

 

10. Üye İhtilafları

Diğer https://www.gezilecek-yerler.com Üyeleri ve/veya kullanıcıları ile olan ilişkilerinizin sorumluluğu sadece ve tamamen size aittir. https://www.gezilecek-yerler.com, siz ile diğer Üyeler arasındaki ihtilafları izleme, denetleme ve bunlara müdahale etme hakkını kendinde saklı tutar ama bu konuda hiçbir yükümlülüğü yoktur.

11. Gizlilik

İnternet sitesinin kullanımı ve/veya Hizmet’in kullanımı aynı zamanda Gizlilik Anlaşması‘na tabiidir.

 

%d blogcu bunu beğendi: